DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.
Taylor MacKenzie
Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”
Dnia 14.10.2020 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boguszowie-Gorcach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy VIIIc (pod kierunkiem p. Magdaleny Kois, p. Agnieszki Błażuk- Piejko, p. Urszuli Ogrodnik i p. Andrzeja Jagodzińskiego). Uczniowie szkoły dokonali otwarcia uroczystości, a później poprosili o zabranie głosu Panią dyrektor Arlettę Kłosińską, która serdecznie i gorąco podziękowała gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Następnie odbyło się przedstawienie pt. „Szkoła na wesoło”. Młodzi artyści słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Po przedstawieniu uczniowie zaprosili nauczycieli do wspólnej zabawy. W grupach każdy mógł wykazać się znajomością wiedzy z poszczególnych przedmiotów. Z tym zadaniem wszyscy sobie świetnie poradzili. Następnie pod czujnym okiem pani Urszuli Ogrodnik (z wykorzystaniem aplikacji Kahoot) pracownicy szkoły na tabletach musieli wykazać się jak najlepszą znajomością wiedzy z zakresu zainteresowań i pasji swoich kolegów i koleżanek. To zadanie wywołało mnóstwo emocji i śmiechu. Na koniec uczeń klasy VIIa Bartosz Polesiak zagrał „Sto lat” oraz jedną z etiud na fagocie.
Dzień Edukacji Narodowej w tym roku przypadł na bardzo trudny czas dla wszystkich, związany z nadal trwającą pandemią COVID 19. Tym bardziej życzymy wszystkim wytrwałości i przede wszystkim zdrowia.
Szczególne podziękowania dla uczniów klasy VIIIc : Nikoli Korzystańskiej, Aleksandry Beresztan, Zuzanny Bielak, Kingi Banaszek, Marceliny Drohomireckiej, Aleksandry Adamczyk Oliwiera Jackowskiego oraz ucznia klasy VII a - Bartosza Polesiaka.
Agnieszka Błażuk-Piejko